SuperCarClub

Wigilia klubowa 2017

What happens in SCC, stays in SCC. Słowami klasyka usprawiedliwiamy lakoniczną fotorelację z klubowej Wigilii kończącej przełomowy rok 2017. Przełomowy, bo między innymi towarzyszyła mu produkcja karty klubowej z numerem 100! Rosnące grono Klubowiczów, którzy już dawno są dla siebie kimś więcej niż Klubowiczami, to najlepszy prezent, jaki mogliśmy wszyscy otrzymać. Chcemy Wam wszystkim, a w szczególności nieobecnym na Wigilii, życzyć - po prostu - dobrego życia. Jeśli Klub może się ku temu przyczynić, to będziemy zaszczyceni. Spokojnych Świąt i dynamicznego 2018 roku.

2017-12-14

Galeria

Akademia szybkiego kierowcy

Już tylko tydzień dzieli nas od jednego z klubowych wydarzeń, które cieszy się największym zainteresowaniem wśród Klubowiczów. Zabieramy kilkanaście szybkich samochodów do ostoi przyjemności z jazdy - w Bieszczady. Listopad powinien przywitać nas tam drogami pozbawionymi ruchu turystycznego i piękną kolorystyką jesiennej przyrody wschodnich Karpatów. Nie możemy się doczekać!

2017-10-27

Galeria

Klasyczna jesień

Czy w pasji motoryzacyjnej możliwy jest most międzypokoleniowy? Odpowiedzi na te i inne trudne pytania udzielaliśmy sobie podczas niedzieli z klasyczną motoryzacją pod Zamkiem Ujazdowskim w Warszawie. Piękna pogoda i pastelowe kolory jesieni uprzyjemniły nam rozmowy i paradę samochodów ulicami Śródmieścia.

2017-10-20

Galeria

777

Pierwsze 100 numerów, limitowanej do 777 sztuk, serii zegarków Atlantic Worldmaster Driver 777 trafiło w i zarazem na ręce Klubowiczów Supercar Club Poland. Śniadanie prasowe w Strefie SCC zgromadziło dziennikarzy i zaproszonych pasjonatów motoryzacji. Gospodarzem wydarzenia a także patronem ekskluzywnej serii zegarków był nie kto inny jak Krzysztof Hołowczyc.

2017-10-11

Galeria

Gran Turismo Michelin 2017

Kiedy w 1891 r. bracia Édouard i André Michelin wynaleźli oponę pneumatyczną, nie zdawali sobie sprawy, że w 2017 roku uczynimy najlepszy użytek ze wszystkich dobrojedziejstw ich wynalazku. Nawigując się gwiazdkami Michelin pokonaliśmy 1.500 km przez Bawarię, Alpy, Tyrol, Trydent-Górną Adygę po królestwo Red Bulla w Salzburgu, posilając się w restauracjach uznanych za najwybitniejsze w Europie.

2017-09-24

Galeria

Kwadrofonia i whisky

Wiedziałeś, że „Dark Side of the Moon” Pink Floyd jest nagrana kwadrofonicznie? Mało kto miał okazję słyszeć jej pełne brzmienie w analogowym oryginale, ponieważ systemy tego typu zniknęły zanim się przyjęły. Tego wieczoru wysłuchaliśmy tej i kilku innych kultowych płyt podczas wyjątkowego odsłuchu muzyki kwadrofonicznej z winylowego adaptera Muarah w klubowym garażu. Jako że muzyka lubi dobre towarzystwo, to pomiędzy utworami poznaliśmy tajniki najbardziej skomplikowanego destylatu na Ziemi - szkockiej whisky.

2017-06-29

Galeria

Wigilia klubowa 2016

Coroczne spotkanie świąteczne Klubu to próba odpowiedzi na egzystencjalne pytania - czym i gdzie będziemy chcieli jeździć w nadchodzącym roku. Ba! Jako że nie samymi samochodami Klub żyje, czym jeszcze możemy zainteresować naszych Klubowiczów i czym Klubowicze mogą zainteresować nas. Zapowiadając 2017 rok postaraliśmy się o najlepiej przemawiający do wyobraźni sposób - prezentacje na żywo. Wieczór zaliczymy do wybitnie udanych, o czym niech świadczy moment jego zakończenia - mniej więcej środek nastepnego dnia :).

2016-12-31

Galeria

Gran Turismo Bałkany 2016

Aby pojeździć szybko w estetycznych plenerach wcale nie trzeba Apeninów. Po drugiej stronie Adriatyku czekają drogi równie piękne, a ludzie tak samo gościnni. Słowenia i Chorwacja przywitały nas tym wszystkim, co najlepsze w motoryzacji i kulinariach mają do zaoferowania. A to wszystko z klubowym przesłaniem, że nie ważne gdzie i czym podróżujesz, istotne co z tego wynosisz dla siebie.

2016-10-16

Galeria

Bezpieczeństwo człowieka sukcesu

Ludzie którzy osiągnęli życiowy sukces wiedzą, że nie jest on końcem starań. Wyższy status majątkowy otwiera nowy rozdział, ochrony dorobku życia przed agresją zewnętrzną. W przerwie od jeżdżenia poprosiliśmy naszych przyjaciół ze służb specjalnych o przyspieszoną szkołę radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Dwudniowy obóz szlifował umiejętności strzeleckie, walki wręcz a nawet odpierania ataku samochodowego. Nie ma ludzi bezpiecznych, są tylko dobrze wyszkoleni.

2016-07-29

Galeria

Driving Camp Bieszczady 06/2016

Czasy szkolnych obozów dawno już za nami...? Nic bardziej błędnego, jak co roku w Bieszczadach rozbiliśmy klubowy obóz i w kilkunastu sportowych samochodach szlifowaliśmy technikę jazdy po najlepszych drogach w Polsce. Cisna-Baligród w nowym Focusie RS. Dołżyca-Terka w zwinnym Clio Sport. A może walka z grawitacją na Berehach w ultramocnym Evo X. Dla większości - zwykłe hasła. Dla wtajemniczonych - motoryzacyjna Nirwana.

2016-06-30

Galeria

Ice Driving Szwecja 2016

Nigdy nie będziesz szybkim na suchym, jeśli nie rozumiesz jazdy po śliskim. To prawda, którą powtórzy Ci praktycznie każdy kierowca sportowy. A umiejętność jazdy po lodzie to matka wszystkich umiejętności za kierownicą. Dlatego sezonu zimowego nie spędziliśmy przy kominku (a przynajmniej nie wyłącznie...), tylko wsiedliśmy do samolotu i po kilku godzinach lotu znaleźliśmy sie tam, gdzie z wyprostowaną kierownica się nie jeździ. Ku naszej uciesze Szwecja przywitała nas solidną grubością lodu na jeziorach a my w okolcowanych czteronapedówkach upajaliśmy się kinetyką jazdy pod okiem lokalnych "wyjadaczy". Przyjemność nie do opisania!

2016-03-22

Galeria

Gran Turismo Terra di Motori 2015

Włochy kuszą mnogością atrakcji turystycznych, choć nie wszystkie, przez przesyt komercji, warte są uwagi. Myślą przewodnią GT Terra di Motori był wybór wyłącznie merytorycznie najbardziej wartościowych. Obierając trasy kierowaliśmy się ciekawymi punktami przystankowymi z niszową gastronomią właściwą dla doliny Padu.

2015-09-19

Galeria

IV urodziny SCC

Rzecz to teoretycznie prosta, ale w praktyce nie każdemu wychodzi. Bawić się też trzeba umieć. Zamkniętą imprezę urodzinową Klubu zorganizowaliśmy na najwyższym poziomie, bo na 42. piętrze apartamentowca Cosmopolitan - naszego partnera. W programie między innymi muzyka na żywo, pokaz mody (nie tylko odzieżowej...), live cooking i efektowna parada supersamochodów oglądana z lotu ptaka. Wszystko w towarzystwie przyjaciół i - jakby inaczej - wysoko gatunkowych trunków.

2015-03-05

Galeria

Gran Turismo Alpejskie Przełęcze 2014

Czy alpejskie przełęcze faktycznie są rajem do jazdy samochodem, jak reklamują je niektórzy? Po klubowej wyprawie GT wracamy z mieszanymi uczuciami, ale sowicie wyjeżdżeni (ponad 2.500 szybkich km). Możliwość bezpośredniego porównania ze sobą najlepszych aut świata na tym poligonie drogowym jest czymś naprawdę niezwykłym i pozostawiającym wspaniałe wspomnienia na całe życie.

2014-11-24

Galeria

Gran Turismo Odyseja Włoska 2013

Wielowątkowa podróż, niczym u Homera, łącząca przyjemność z jazdy supersamochodami z dobrodziejstwami północy Włoch. Na trasie wyprawy m. in. majestatyczny Zamek Elmau, wielka Villa d'Este, królestwo Paganiego w San Cesario sul Panaro czy stoickie o tej porze roku Lago di Garda. GT zapamiętamy także z wybitnej gastronomii i ciepła, z którym przyjmowali nas odwiedzani gospodarze.

2013-09-24

Galeria

Gran Turismo Italia 2012

Decyzja o wyborze destynacji pierwszej wyprawy klubowej Gran Turismo nie mogła być bardziej oczywista. Do Włoch wybraliśmy się w kilku supersamochodach, aby poza świetnymi drogami doświadczyć tego, z czego słyną, a zatem południowej przyjemności z życia. Jest to także jeden z nielicznych krajów w Europie, po których - jeśli wiadomo gdzie i kiedy - można jeszcze jeździć supersamochodami w sposób dla nich adekwatny.

2012-10-05

Galeria